Friday, May 17, 2024
Mistrzostwa Gminy i Miasta Raszków w piłce siatkowej

2 lutego 2012 r. reprezentacja chłopców szkoły podstawowej brała udział w Mistrzostwach Gminy i Miasta Raszków w piłce siatkowej. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej w Raszkowie.Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klasy szóstej, rozgrywając bardzo dobre siatkarskie spotkanie.

Warto wspomnieć że był to nasz pierwszy występ w rozgrywkach piłki siatkowej i pomimo krótkiego doświadczenia drużyna spisała się na srebrny medal przegrywając ze szkołą z Raszkowa w setach 0-2 (punkty w setach 23-25 i 24-26). Trzeba wspomnieć że chłopcy wcześniej zagrali mecz sparingowy z zaprzyjaźnioną szkołą z Dobrzycy, ogrywając bardzo skutecznie wynikiem w setach 10:3 (sety były rozgrywane do 15 pkt.). Bardzo dobre umiejętności i godne reprezentowanie szkoły rokuje na dalszą owocną współpracę. W zawodach udział brały: SP Koryta, SP Bieganin, SP Janków Zaleśny i SP Raszków. Warto wspomnieć, że SP z Raszkowa zajęła II m w powiecie ostrowskim.
     Naszą szkołę w mistrzostwach reprezentowali: Norbert Kawczyński, Mateusz Kaczyński, Patryk Szymkowiak, Adam Potarzycki, Patryk Bestry, Mateusz Frąszczak, Piotr Pawłowski, Marcin Potarzycki.