Wednesday, April 21, 2021   

 

 ROK SZKOLNY 2015/2016    Zakochaj się w książce!

,,Dziecko, które czyta, stanie się dorosłym, który myśli’’ – to motyw przewodni spotkań, które odbyły się w poniedziałek, 15 lutego 2016 r. w naszej szkolnej bibliotece. Aby udowodnić dzieciom, że poznawanie literatury to wspaniała zabawa, zaprezentowany został humorystyczny występ gimnazjalistów ze szkolnego koła teatralno-filmowego.

  Czytaj więcej...

 

ROK SZKOLNY 2015/2016  GÓRA GROSZA

 Jak co roku tak i tym razem nasza szkoła włączyła się w zbiórkę pieniędzy w ramach akcji "Góra Grosza", która odbywała się w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 24 listopada do 5 grudnia 2015 roku.

  Czytaj więcej...
 
ROK SZKOLNY 2015/2016 - Lekcje ratowania

W listopadzie 2015 roku w szkole w Korytnicy odbyły się kolejne zajęcia prowadzone w ramach Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".
 

  Czytaj więcej...
 
 

 

 W roku szkolnym 2015/2016 uczniowie klasy I szkoły podstawowej i ich rodzice biorą udział w ogólnopolskim programie "Akademia Bezpiecznego Puchatka".

  Czytaj więcej...
 
 
 
 
 

 

 
ROK SZKOLNY 2015/2016 Dzień Pluszowego Misia

 Małe, duże, kolorowe, puchate i mięciutkie... Takie misie opanowały 25 listopada 2015 r. oddział przedszkolny w Korytach. Tego dnia przedszkolacy uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

  Czytaj więcej...

 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016- Dzień Zdrowego Śniadania

W sobotę 8 listopada obchodziliśmy Dzień Zdrowego Śniadania. Z tej okazji 6 listopada uczniowie klasy I gimnazjum na zajęciach technicznych przypomnieli sobie, jak ważne jest prawidłowe i regularne odżywianie. 

  Czytaj więcej...
 

 

ROK SZKOLNY  2015/2016 - ŚNIADANIE DAJE MOC

 Aby zwiększyć świadomość dzieci na temat roli zdrowego odżywiania, uczniowie klas I, II i III Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach dnia 06 listopada 2015 roku przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Śniadanie daje moc". Akcja ta objęta jest honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej. Głównym organizatorem akcji jest Partnerstwo Dla Zdrowia.

  Czytaj więcej...

 

ROK SZKOLNY 2015/2016 - Szkolny bookcrosing już działa

Dziel z innymi radość czytania – takie hasło pilotuje nasz szkolny bookcrosing, który zyskuje sobie coraz więcej zwolenników.
 

  Czytaj więcej...
 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016 - WMTDay 2015 - V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

25 września 2015r obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jednodiowe święto miało  charakter symboliczny, do którego przystąpiło wielu uczniów z różnych stron  świata. Celem akcji było propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki oraz zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

  Czytaj więcej...
 

 

ROK SZKOLNY 2015/2016  - Wspólnie przeciw dopalaczom!

„Dopalacze niszczą życie” – pod takim hasłem 4 września 2015 r. odbyła się inauguracja programu profilaktycznego Komendy Wojewódzkiej Policji. Na to ważne wydarzenie, które miało miejsce w Ostrowie Wlkp. zaproszone zostały uczennice klas trzecich naszego gimnazjum wraz z nauczycielką. Pierwszym elementem otwarcia była premiera filmu nagranego przez ostrowską grupę PaT „Uzależnieni od Teatru”.

  Czytaj więcej...

 

ROK SZKOLNY 2013/2015 "„Kompleksowy Program Wspomagania Rozwoju Szkół oraz Przedszkoli na terenie Powiatu Ostrowskiego”

 

W dniu 15 czerwca 2015 roku, podczas uroczystej konferencji został podsumowany projekt „Kompleksowy Program Wspomagania Rozwoju Szkół oraz Przedszkoli na terenie Powiatu Ostrowskiego” realizowany w ramach POKL Priorytet III. Działanie 3.5/2012. w którym uczestniczyła nasza szkoła. Jego celem było podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w powiecie ostrowskim, poprzez stworzenie od 2 września 2013 r. do 30 czerwca 2015 r., planów wspomagania spójnych z rozwojem szkół w obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

Projekt miał na celu wpłynąć również na uczniów, aby podnieść ich wiedzę i umiejętności w zakresie zdobywania lepszych wyników końcowych sprawdzianów i egzaminów oraz rodziców, aby uzyskać zwiększoną motywację do autentycznej i efektywnej współpracy ze szkołą, do której uczęszczają ich dzieci.

 

W ciągu dwuletniego programu w/w szkoły wypracowały spójne i odpowiadające na ich autentyczne potrzeby Roczne Plany Wspomagania.

W roku szkolnym 2013/2014 w szkole podstawowej realizowaliśmy zagadnienia z  obszaru „Jak pomóc uczniowi osiągnąć sukces edukacyjny?”, natomiast gimnazjum pracowało w obszarze „Techniki uczenia się i metody motywujące do nauki”.

W drugim roku projektu w roku szkolnym 2014/2015 szkoły pracowały w innych obszarach takich, jak:

  • Postawy uczniowskie. Jak je kształtować?” – gimnazjum 

  • Praca z uczniem o specjalnych potrzebach edukacyjnych - szkoła podstawowa

Dodatkowo w ramach Projektu w ciągu dwóch lat funkcjonowało pięć sieci współpracy i samokształcenia:

  • Sieć dyrektorska - Rola dyrektora w promocji i budowaniu wizerunku szkoły;

  • Sieci tematyczne adresowane do nauczycieli to:

  • :Skuteczne sposoby zachęcania uczniów do czytania.”

  • Jak rozwijać twórcze myślenie uczniów?”

  • Promocja i budowanie wizerunku szkoły.”

  • Nauczyciele pracują zespołowo.

Na uroczystej konferencji podsumowującej dwuletni projekt „Program Wspomagania Rozwoju Szkół oraz Przedszkoli na terenie Powiatu Ostrowskiego” wielokrotnie podkreślono szeroki zakres działań i wymiernych efektów podnoszących jakość pracy dyrektorów i nauczycieli, wręczając im zaświadczenia ukończenia cyklu szkoleniowego.

 

ROK SZKOLNY 2014/2015 "Wolni od uzależnień"

Nasi gimnazjaliści wzięli udział w powiatowych obchodach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Impreza odbyła się w poniedziałek, 1 czerwca 2015 r. w Przygodzicach.

  Czytaj więcej...
 

 

 

Rok szkolny 2014/2015 "Pierwsza pomoc - to dziecinnie proste"

W ciągu całego roku szkolnego w szkole w Korytnicy odbywały się zajęcia prowadzone w ramach Programu Edukacyjnego ,,Ratujemy i Uczymy Ratować".
 

  Czytaj więcej...
 
 

Rok szkolny 2015/2016

W dniach od 25. 05 do 29. 05. 2015 w naszej szkole przebywali wyjątkowi goście: Hemlata Goswami z Indii oraz Giorgi Bakhtadze z Gruzji.
 

  Czytaj więcej...

 

 

Rok szkolny 2014/2015  "Żyj smacznie i zdrowo!"

 Realizujemy w naszej szkole program "Żyj smacznie i zdrowo" organizowany przez WINIARY. Celem programu jest przekazanie uczniom zasad prawidłowego odżywiania. W ramach tego przedsięwzięcia są przeprowadzane różne ciekawe zajęcia.

  Czytaj więcej...
 
 
 
Rok szkolny 2014/2015 "Dzień Matematyki 2015 pod patronatem MEN"

Dzień Matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce. W tym roku nasi uczniowie chętnie brali udział w grach i zabawach matematycznych ukazujących inną stronę tej nauki. Matematyka może być przyjemna i dawać radość.

  Czytaj więcej...
 
 
 
 
 
 

Rok szkolny 2014/2015 "Wieczór teatralny"

 ,,Gimnazjalista na szkolnej scenie’’ – to tytuł projektu edukacyjnego, którego realizacji podjęły się uczennice klasy III A: Natalia Tasarek, Katarzyna Frąszczak i Natalia Jopek. Finał projektu odbył się w piątek, 16 stycznia 2015 r. w ramach pierwszego w naszej szkole wieczoru teatralnego.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2014/2015 "Wypadki na drogach-porozmawiajmy"

W związku z jubileuszową edycją akcji społecznej „Wypadki na drogach - porozmawiajmy” organizowaną przez Stowarzyszenie „Droga i Bezpieczeństwo” (nad którą  patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej) w szkole w Korytnicy gościliśmy 16 grudnia 2014 r. policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2014/2015 "Świąteczna współpraca"

W ramach realizacji programu MEN „ Szkoła Współpracy” 11 grudnia 2014 roku w naszej szkole odbyło się świąteczne spotkanie sympatyków szkoły. Do wspólnego stołu zasiedli uczniowie, rodzice i nauczyciele.
 

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2014/2015 "ŚNIADANIE DAJE MOC!"

To już IV edyacja Ogólnopolskiej Akcji "Śniadanie daje moc", do której włączyli się również uczniowie klas I, II i III szkoły podstawowej.

  Czytaj więcej...
 

 

 

Rok szkolny 2013/2014 "Podsumowanie realizacji projektu Eduscience"

W  latach szkolnych 2012/13 i 2013/14 w szkole podstawowej w klasie IV, a następnie V był realizowany projekt EDUSCIENCE, który miał na celu zwiększenie zainteresowania wśród uczniów naukami matematyczno–przyrodniczymi.
 

  Czytaj więcej...

Rok szkolny 2013/2014 "Głos Profilaktyki z udziałem naszych uczniów"

Reprezentacja uczniów naszej szkoły wraz z panią pedagog Elżbietą Wojak-Kaczmarek udała się w sobotę, 14 czerwca 2014 r. na ostrowski Rynek, by wziąć udział w wojewódzkich obchodach Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki. Organizatorem imprezy była Komenda Powiatowa Policji w Ostrowie Wlkp. we współpracy z ostrowska grupą PaT „Uzależnieni od Teatru".

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2013/2014 "Filmowa przygoda w stolicy"

 Dwa dni wypełnione filmowymi atrakcjami spędziły w stolicy reprezentantki naszego gimnazjum. Po raz trzeci bowiem nasza szkoła zakwalifikowała się do udziału w Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który odbył się w dniach 10 - 11 czerwca 2014 r.

  Czytaj więcej...
 

 

 

Rok szkolny 2013/2014 "Bezpieczne Wakacje 2014"

  Zbliżające się wakacje, to dla dzieci i młodzieży czas odpoczynku. Celem akcji jest podniesienie ich bezpieczeństwa w czasie spędzania wolnego czasu, uświadomienie zagrożeń związanych z podróżą i wypoczynkiem. UWAGA! Konkurs!

  Czytaj więcej...
 
 

W czwartek, 10 kwietnia 2014r w godzinach popołudniowych, w ramach projektu MEN  "SZKOŁA WSPÓŁPRACY" rodzice, uczniowie i nauczyciele naszej szkoły przystąpili do realizacji zaplanowanego działania. Licznie zgromadzeni uczestnicy, dowolną techniką tworzyli i dekorowali piękne, barwne, wielkanocne jajka, które zaprezentowano w szkolnej galerii. 

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2013/2014 "Pierwszy Ogólnopolski Dzień Matematyki"

12 marca 2014 roku po raz pierwszy odbył się Ogólnopolski Dzień Matematyki, do którego przystąpiła również nasza szkoła. Miesiąc marzec obfituje w kilka wydarzeń związanych z matematyką. Nic dziwnego – przecież to miesiąc, w którym kończy się zima i zaczyna wiosna. Zaczynamy budzić się do życia, pozytywne nastawienie powraca... Może zatem, w tym miesiącu przekonamy się do matematyki?

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2013/2014 "PIKNIK NAUKOWY - EDUSCIENCE w naszej szkole"

 Dnia 13 marca 2014 roku w naszej szkole miało miejsce niecodzienne wydarzenie - odbył się PIKNIK NAUKOWY w ramach projektu EDUSCIENCE.

  Czytaj więcej...

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014 "Razem tworzymy bezpieczny Internet"

Pod tym hasłem przebiegały obchody dziesiątego jubileuszowego Dnia Bezpiecznego Internetu 2014. Do akcji przystąpiła również nasza szkoła podejmując inicjatywy promujące temat bezpieczeństwa w Sieci wśród dzieci, młodzieży i rodziców w formie: zajęć warsztatowych, pogadanek z wykorzystaniem filmów edukacyjnych zarówno na lekcjach wychowawczych jak i na lekcjach Informatyki.

  Czytaj więcej...
 
 
 

Rok szkolny 2013/2014 "Ratujemy i uczymy ratować"

 Jak co roku w naszej szkole jest realizowany projekt edukacyjny "Ratujemy i uczymy ratować". Inicjatorem programu jest Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, zaś patronat honorowy sprawuje Minister Edukacji Narodowej RP.

 

  Czytaj więcej...
 

 

 

 

 

Rok szkolny 2013/2014 "Internetowy teatr"

Nasza szkoła przystąpiła do programu realizowanego przez TVP ,,Internetowy teatr dla szkół''. W czwartek, 16 stycznia 2014 r. obejrzeliśmy pierwszą transmisję na żywo ze spektaklu pt. ,,Momo'' w wykonaniu aktorów Teatru Dramatycznego w Białymstoku.

  Czytaj więcej...
 
 

Rok szkolny 2013/2014 "Śniadanie daje moc!!!"

    Uczniowie klas I i II SP wraz z wychowawczyniami panią Haliną Kulińską i panią Reginą Walkowiak włączyli się w ogólnopolską akcję "Śniadanie daje moc".

 

  Czytaj więcej...
 

 

Rok szkolny 2013/2014 „Kompleksowy Program Wspomagania Rozwoju Szkół oraz Przedszkoli na terenie Powiatu Ostrowskiego w ramach POKL Priorytet III. Działanie 3.5/2012”.

 

Celem głównym wynikającym z udziału w projekcie będzie podniesienie jakości funkcjonowania systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Ostrowskim, poprzez stworzenie od 02.09.2013 do 30.06.2015 r., planów wspomagania spójnych z rozwojem szkół w obszarach wymagających szczególnego wsparcia.

 

Rok szkolny 2012/2013 "Festiwal Filmoteki Szkolnej"

 

 Wśród czterdziestu szkół z całej Polski, którym udało się zakwalifikować do udziału w IV edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej znalazło się nasze gimnazjum. Czteroosobowa delegacja przebywała w Warszawie w dniach 10-11 czerwca.

  Czytaj więcej...
 

 

Rok szkolny 2012/2013 "Ze szkoły w chmury" 

„Ze szkoły w chmury” - takie hasło przyświecało tegorocznym warsztatom dziennikarskich w SP nr 1 w Ostrowie Wlkp., które odbyły się w miniony piątek, tj. 17 maja 2013 r. Z naszej szkoły uczestniczyły w nich redaktorki gazetki „Meritum” w siedmioosobowym składzie pod opieką pani U. Rychlik-Kościelnej.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2012/2013 "Szkoła zorientowana na potrzeby każdego ucznia"

 W bieżącym roku szkolnym uczniowie kl. I- III  Szkoły Podstawowej Zespołu Szkół im. Orła Białego w Korytach oraz Szkoły Filialnej w Korytnicy biorą udział w zajęciach edukacyjnych w ramach projektu unijnego pt.„ Szkoła zorientowana na potrzeby każdego ucznia”. Koordynatorem projektu w szkole jest p. Halina Kulińska.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2012/2013 "Dzień Bezpiecznego Internetu 2013" 

 W ramach obchodów Dni Bezpiecznego Internetu w lutym 2013 uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w działaniach realizowanych pod hasłem "Serfuję. Respektuję". Uczniowie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa w sieci.

  Czytaj więcej...
 

 

 

Rok szkolny 2012/2013 "Komputery za odpady"

Wielkim sukcesem zakończyła się w naszej szkole akcja pod hasłem ,,Pracownia komputerowa za odpady''. Jeszcze przed świętami szkoła wzbogaciła się o cztery zestawy komputerowe, które będą służyć przede wszystkim naszym uczniom.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2012/2013 "Me and my world"

 

 Od września 2012 r. uczniowie naszego gimnazjum biorą udział w projekcie „Me and my world” w ramach programu eTwinning. Koordynatorką projektu jest p. Joanna Pieczyńska.

  Czytaj więcej...
 

 

 

Rok szkolny 2012/2013 "Dzień Pluszowego Misia"

 W poniedziałek, 26 listopada 2012 r. w klasie I odbyły się zajęcia w ramach światowych obchodów Dnia Pluszowego Misia. Inicjatorką atrakcyjnych zajęć była wychowawczyni klasy, p. Regina Walkowiak. 

  Czytaj więcej...
 

 

Rok szkolny 2012/2013 "Smacznie, zdrowo, kolorowo!"

 

 

W czwartek (8 listopada 2012 r.) dzieci klas I - III  naszej szkoły i szkoły filialnej w Korytnicy wzięły  udział w akcji „Dzień Zdrowego Śniadania”, w ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”.
 

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2012/2014 "Dofinansowanie e-dziennika"

 

 

Na oficjalnej stronie internetowej Urzędu Gminy i Miasta Raszków pojawiła się informacja o naszej szkole pt. ,,Pierwsi w gminie mają e-dziennik''. Pozwalamy sobie zacytować treść niniejszego artykułu.

  Czytaj więcej...
 

 

 

 

Rok szkolny 2012/2013 "Bezpieczna Szkoła - Bezpieczny Uczeń"

 

 W roku szkolnym 2012/2013 będziemy ubiegać się o uzyskanie tytułu Bezpieczna Szkoła – Bezpieczny Uczeń. Jest to II Ogólnopolski Konkurs pod patronatem p. Krystyny Szumilas - Minister Edukacji Narodowej.

  Czytaj więcej...

 

 

 

 

Rok szkolny 2012/2014 "EDUSCIENCE"

 

EDUSCIENCE w naszej szkole

Od tego roku w naszej szkole, a dokładniej w klasie IV SP realizowany jest projekt EDUSCIENCE,  którego celem jest podnoszenie kompetencji uczniowskich w dziedzinie nauk matematyczno przyrodniczych i technicznych z wykorzystaniem innowacyjnych metod i technologii.

  Czytaj więcej...

 

 

Rok szkolny 2012/2013 "Festiwal filmowy w Warszawie 2012"

 

 Wspaniałym i niezwykle inspirującym przeżyciem okazał się dla naszych przedstawicielek udział w III edycji Festiwalu Filmoteki Szkolnej, który odbył się w Warszawie 27 i 28 września 2012 r.

  Czytaj więcej...
 

 

Rok szkolny 2011/2012 "Bezpieczne wakacje 2012"

 

 W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów i dzieci, przystąpiliśmy do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne wakacje 2012". Organizatorami akcji są: Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, Komenda Policji i Straży Pożarnej. Akcja ma na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież i dorosłych.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2011/2012 "Światowy Dzień Książki"

 

Kukiełkowy ,,Czerwony Kapturek’’

Specjalnie z myślą o młodszych kolegach grupa gimnazjalistów przygotowała teatrzyk kukiełkowy – adaptację znanej wszystkim bajki o ,,Czerwonym Kapturku’’. Premiera przedstawienia odbyła się w środę, 9 maja 2012 r. w bibliotece szkolnej. Została połączona z obchodami Światowego Dnia Książki.
 

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2011/2012 "Las moim przyjacielem i drugim domem"

 

Lekcja przyrody z pasją

 22 kwietnia wszyscy obchodzimy Dzień Ziemi. Wiemy, że należy chronić naszą planetę i dlatego uczniowie klasy IV i V szkoły podstawowej postanowili naprawdę coś zrobić dla naszej ZIEMI.

  Czytaj więcej...
 

 

 

 

 

Rok szkolny 2011/2012 "Jedz smacznie i zdrowo"

 

Zjedli witaminowego jeża

 „Jedz smacznie i zdrowo” – projekt pod takim hasłem realizuje od kilku miesięcy klasa I gimnazjum wraz z wychowawcą p. Danutą Niezgódką. Końcowym efektem udziału w konkursie było przygotowanie plakatu i filmiku reklamującego zasady zdrowego odżywiania. Hitem stał się WITAMINOWY JEŻ.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2011/2012 "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!"

 

 W ramach Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie naszej szkoły, znów przystąpili do akcji, projektu unijnego Saferinternet.pl, pod hasłem "Wspólnie odkrywamy cyfrowy świat! Bezpiecznie!".  Akcja trwała od 6 lutego do 16 marca 2012 i objęła wszystkich uczniów, zarówno ze szkoły podstawowej jak i gimnazjum oraz rodziców uczestniczących w kursie komputerowym prowadzonym w naszej szkole.

  Czytaj więcej...

 

Rok szkolny 2011/2012 "Dzień Marchewki"

 

W ramach programu "Kubusiowi Przyjaciele Natury" w piątek 13 stycznia 2012r w Publicznym Przedszkolu w Korytnicy dzieci świętowały "Dzień Marchewki". Głównym celem akcji było: promowanie spożywania warzyw jako darów natury, określanie jadalnej części marchewki i doskonalenie umiejętności współdziałania w zespole.

  Czytaj więcej...
 

Rok szkolny 2011/2012 "Tydzień Dla Oszczędzania 2011"

 W dniach 9 - 16 grudnia 2011 roku uczniowie klasy I gimnazjum przystapili do V edycji Tygodnia dla Oszczędzania organizowanej przez Fundację Kronenberga przy Banku Citi Handlowy, której koordynatorem była Daniela Moch, nauczyciel matematyki naszej szkoły. Celem akcji było promowanie idei oszczędzania oraz edukacja finansowa. Uczniowie uczestnicząc w projekcie:

- wzbogacili wiedzę w podstawowe pojęcia bankowe,

- poznali różne sposoby oszczędzania,

- uświadomili sobie korzyści ale również zagrożenia wynikające z zadłużania się,

- wykonywali matematyczne obliczenia dotyczące konkretnych sytuacji życiowych,

- bliżej poznali oferty City Banku Handlowego,

- wykonali projekty karty płatniczej a najciekawsze z nich (zdaniem uczniów) wykonane przez Nicolę Marek, Jakuba Szefera i Klaudię Śmiecińską.

 

Rok szkolny 2011/2012 "Śniadanie daje moc"

 

 8 listopada 2011 uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Korytnicy oraz naszej szkoły wzięli czynny udział w akcji edukacyjnej "Śniadanie daje moc" i wspólnie z wychowawcami przygotowali śniadanie z produktów przyniesionych z domu.
 

  Czytaj więcej...

 

 

Rok szkolny 2011/2012 "Indywidualizacja nauczania szansą dla dzieci"

 

 

      Z dniem 01.09.2011 roku wraz z innymi szkołami podstawowymi naszej gminy przystąpiliśmy do realizacji projektu „Indywidualizacja nauczania szansą dla dzieci" w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX „Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach", Działanie 9.1 „Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty", Poddziałanie 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszenie różnic w jakości usług edukacyjnych".

Projekt obejmuje 6 szkół podstawowych na terenie Gminy i Miasta Raszków (w Raszkowie, Ligocie, Korytach, Bieganinie, Radłowie, Jankowie Zaleśnym) i będzie realizowany do 29 czerwca 2012 roku. Celem projektu jest wyrównanie szans edukacyjnych u 281 uczniów wymienionych szkół poprzez indywidualizację procesu kształcenia dzieci z klas I – III poprzez:

* zapewnienie każdemu dziecku oferty edukacyjno - wychowawczo -profilaktycznej, zgodnie z jego  indywidualnymi potrzebami i możliwościami edukacyjnymi i rozwojowymi,

* zwiększenie stopnia i zakresu wykorzystania aktywizujących metod nauczania,

* zwiększenie dostępności i podniesienie jakości wsparcia i pomocy logopedycznej udzielanej dzieciom,

* podniesienie jakości udzielanej pomocy rodzicom dzieci uczących się w wymienionych szkołach oraz zintensyfikowanie zaangażowania rodziców w życie szkoły

 

W naszej szkole w ramach projektu będą prowadzone bezpłatne zajęcia pozalekcyjne dla uczniów klas I - III:

* zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji,

* zajęcia logopedyczne dla dzieci z zaburzeniami rozwoju mowy,

* zajęcia dla uczniów z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych,

* zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej.

 

Na potrzeby efektywnego prowadzenia zajęć z projektu przewiduje się wyposażenie szkół w nowoczesne pomoce naukowe.

 

 

 

Rok szkolny 2010/2011 "W patriotycznym duchu"

 

      Z początkiem roku szkolnego nasza szkoła przystąpiła do realizacji projektu edukacyjnego pod hasłem
"W patriotycznym duchu''. Jego opracowaniem oraz pozyskaniem funduszy z Ministerstwa Edukacji Narodowej zajęła się p. Dyrektor Barbara Hofman. Bezpośrednio w projekcie uczestniczy 40 uczniów gimnazjum, którzy biorą udział w zajęciach organizowanych przez nauczycieli: p. Alinę Stefańską, p. Annę Kasałkę, p. Elżbietę Wojak-Kaczmarek oraz p. Urszulę Rychlik-Kościelną. Pośrednio projekt jest skierowany do grupy ok. 170 osób: uczniów, nauczycieli i rodziców. W naszej szkole szczególny nacisk kładzie się na kultywowanie wartości patriotycznych, dlatego też projekt doskonale wpisuje się działania wychowawcze.

Więcej szczegółów na temat projektu oraz zdjęcia można znaleźć na stronie:

https://sites.google.com/site/projektwpatriotycznymduchu/

 

 

 

Rok szkolny 2008/2009 "W duchu patriotyzmu"

 

W ramach projektu wychowawczego "W duchu patriotyzmu" realizowanego w roku szkolnym 2008/2009 młodzież gimnazjalna szkoły w Korytach wzięła udział w wycieczce do Warszawy. W wyjeździe wzięła również udział grupa uczniów klas II gimnazjum, która uczestniczyła w akademii z okazji Dnia Patrona naszej szkoły i Święta Niepodległości. Pieniądze na ten cel zostały pozyskane z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
Celem głównym wyjazdu do stolicy było zwiedzenie Muzeum Powstania Warszawskiego, a poprzez ten wyjazd umożliwienie dzieciom z terenów wiejskich realizację prawa kulturalnego czyli korzystania z dóbr kultury wynikających z Konwencji Praw Dziecka. Muzeum powstało z myślą upamiętnienia jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski. Stworzono je po to, aby dotrzeć zwłaszcza do młodych ludzi i zainteresować ich zawiłymi losami Polaków w ubiegłym stuleciu.

Cel został osiągnięty. Uczniowie naszej szkoły z niezwykłym zainteresowaniem i powagą przyglądali się nowoczesnej ekspozycji. Ta lekcja muzealna była ciekawa i przejmująca. onadto dziewczęta i chłopcy zwiedzili Warszawską Starówkę, Pomnik Małego Powstańca oraz najstarszą część Warszawy – Barbakan.
W atmosferze przedświątecznej uczniowie wraz z opiekunkami, paniami: Danielą Moch, Danutą Niezgódką, Alina Stefańską  i Jolantą Schubert, podziwiali pięknie przystrojoną choinkę przed Zamkiem Królewskim, a przed Kolumną  Zygmunta  zrobili pamiątkowe fotografie.

Młodzież naszej szkoły wdzięczna jest Burmistrzowi Gminy i Miasta Raszków panu Jackowi Bartczakowi oraz zastępcy burmistrza panu Piotrowi Rokickiemu za dofinansowanie wyjazdu. To dzięki ich akceptacji, po zapoznaniu się z projektem, zostały podjęte działania umożliwiające młodzieży wyjazd do Warszawy.Rok szkolny 2007/2008 "Przygoda z teatrem"

 

 

W maju i w czerwcu 2008 roku 70 uczniów Gimnazjum w Korytach wraz z opiekunami, brało udział w projekcie edukacyjnym "Przygoda z teatrem". Projekt ten napisany przez dyrektora szkoły panią Barbarę Hofman był współfinansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu i dotyczył realizacji zadań publicznych w dziedzinie kultury.

Działania miały na celu aktywizację młodzieży szkolnej poprzez korzystanie z oferty programowej wojewódzkich instytucji kultury. Zaplanowano udział młodzieży  w kilku spotkaniach teatralnych w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu. Uczniowie  zdobyli wiedzę o teatrze, zostali przygotowani do oglądania dzieł teatralnych, a przede wszystkim poznali sposób ciekawego spędzania czasu wolnego. Ponadto uczestnicząc w spektaklu operowym  młodzież poznała architekturę i historię budynku opery poznańskiej. Niemniej ciekawym obiektem okazał się Pałac w Śmiełowie, w którym jedną z sal poświęcono Adamowi Mickiewiczowi.

Dla uczestników projektu były to niezapomniane wrażenia.

  Search   

   Dziennik elektroniczny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

Bajki bez barier


   e-biblioteka

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Dziennik elektroniczny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

Bajki bez barier


   e-biblioteka