Sunday, May 05, 2024   
Próbny sprawdzian i egzaminy

Dnia 6 stycznia uczniowie klasy szóstej szkoły podstawowej zmierzyli sie z próbnym sprawdzianem kompetencji przygotowanym przez OKE w Poznaniu. Natomiast 13, 14 i 15 stycznia uczniowie klas trzecich gimnazjum podjęli próbę napisania egzaminów z części humanistycznej, matematyczno-przyrodniczej i językowej przygotowanych przez wydawnictwo "Operon".

Na próbnym sprawdzianie klasy szóstej uczniowie wykazywali się wiedzą i umiejetnością z zakresu czytania, pisania, rozumowania, korzystania z informacji i wykorzystywania wiedzy w praktyce. Tematem przewodnim był "Teatr". Na napisanie testu uczniowie mieli 60 minut, a będą mogli zdobyć maksymalnie 40 punktów.


Na Próbnym Egzaminie Gimnazjalnym z OPERONEM gimnazjaliści w części humanistycznej wykazywali się umiejętnością z zakresu czytania i odbioru różnych tekstów kultury (m.in. artykułu „Siła pieniądza”, fragmentu „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa, czy obrazu „Skąpiec” Tadeusza Makowskiego) oraz umiejętnością tworzenia własnego tekstu. Poleceniem była rozprawka na temat  "Nie wszystko co w życiu ważne, można przeliczyć na pieniądze". Obejmował wiadomości i umiejętności z zakresu języka polskiego, historii, wiedzy o społeczeństwie, plastyki, muzyki. Na rozwiązanie arkusza gimnazjaliści mieli 120 minut, a maksymalnie będą mogli zdobyć za niego 50 pkt.

Druga część egzaminu obejmowała wiadomości i umiejętności z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych: matematyki, biologii, geografii, chemii, fizyki i astronomii oraz uwzględniała ścieżki edukacyjne: filozoficzną, prozdrowotną, ekologiczną, czytelniczą i medialną, regionalną - dziedzictwo kulturowe w regionie, europejską, obronę cywilną. Na rozwiązanie arkusza gimnazjaliści mieli 120 minut. Niestety autorzy zadań popełnili błąd w zadaniu 30 i zostało ono anulowane. Dlatego też, wyjątkowo będą mogli zdobyć maksymalnie 45 a nie jak zwykle 50 punktów.

Trzecia część egzaminu obejmowała wiadomości i umiejętności z zakresu języka nowożytnego, u nas języka niemieckiego. Na rozwiązanie arkusza uczniowie mieli 90 minut i bedą mogli zdobyć maksymalnie 50 punktów.

Teraz czas na ocenienie prac i podsumowanie wyników. Życzymy powodzenia!


Written By: dmoch
Date Posted: 1/18/2010
Number of Views: 512

Return
  Search