Wednesday, April 21, 2021   
Kiermasz bożonarodzeniowy w Korytach

 Kiermasz bożonarodzeniowy - to  niecodzienne wydarzenie, które miało miejsce przy kościele parafialnym w Korytach w jedną z adwentowych niedziel, tj. 15.12.2019. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane dzięki owocnej współpracy uczniów, rodziców i wychowawczyni  kl. VI p. A. Jańczak.

Główną pomysłodawczynią i koordynatorką kiermaszu była p. Krystyna Kula. Jednak droga od pomysłu do  realizacji wymagała wielkiego zaangażowania, doskonałej logistyki, oraz ogromnego nakładu pracy ze strony wszystkich, a szczególnie rodziców.
    Uczniowie kl. VI wykazali się bogatą fantazją, kreatywnością i umiejętnościami artystycznymi przygotowując wraz z wychowawczynią ozdoby bożonarodzeniowe: aniołki, gwiazdki, bałwanki, mikołaje, stroiki, choinki z różnych materiałów oraz kartki świąteczne.
    Na straganie kiermaszowym królowały tradycyjne, wigilijne potrawy i wypieki: barszcz, uszka, pierogi, pierniki oraz ciasta. Nie zabrakło także domowego bigosu, smalcu, czy swojskiej kiełbasy. O wszystkie te smakołyki zadbali wspaniali rodzice.
    Kiermasz wsparły także sponsorki: Pani Beata Cierniewska i Pani Krystyna Matyjasik, którym składamy serdeczne podziękowania.
    Mimo chłodu i wiatru, ciepły, świąteczny nastrój udzielił się wszystkim wokół i zachęcił mieszkańców do świątecznych zakupów. Dodatkową atrakcją była możliwość udziału w profesjonalnej sesji fotograficznej w świetlicy wiejskiej.
    Dziękujemy księdzu proboszczowi za możliwość zorganizowania przedsięwzięcia, a mieszkańcom, uczniom i ich rodzinom, nauczycielom oraz przyjaciołom szkoły za udział w kiermaszu. Zapraszamy w przyszłym roku!
   Fotorelację pobierz

 

 

 


 

 


Written By: dmoch
Date Posted: 1/13/2020
Number of Views: 208

Return
  Search