Wednesday, April 21, 2021   

DZIEŃ PATRONA

 

W piątek 8 listopada 2019r. w naszej szkole miały miejsce ważne i niecodzienne wydarzenia. W tym roku właśnie na ten dzień  przypadła największa szkolna uroczystość  -  Dzień Patrona  Szkoły. Jednocześnie szkoła świętowała także 101. Rocznicę Odzyskania Niepodległości.

  Czytaj więcej...

 

Z Niepodległą przez wieki

Tegoroczne listopadowe święto szkoły miało, z racji obchodów 100-letniej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, szczególnie uroczysty charakter. Przygotowywaliśmy się do niego przez długie tygodnie. Przy współudziale nauczycieli, uczniów, krewnych i przyjaciół szkoły powstało wyjątkowe widowisko, które zatytułowaliśmy: Z Niepodległą przez wieki.
 

  Czytaj więcej...
 

 

W cieniu Mazurka Dąbrowskiego ...

 Obchody Dnia Niepodległości od lat łączą się w naszej szkole ze świętem Patrona. W tym roku okazji do świętowania było więcej -  220. urodziny Mazurka Dąbrowskiego oraz 90. rocznica uchwalenia go oficjalnym hymnem narodowym.
 

  Czytaj więcej...

 

 

Uroczyste Ślubowanie i Dzień Patrona

W czwartkowy poranek 10 listopada 2016 roku,  w  przeddzień Święta Niepodległości uczciliśmy Dzień Patrona. W podniosłej atmosferze zadumy i refleksji uczniowie klas  pierwszych szkoły podstawowej i gimnazjum złożyli  uroczyste ślubowanie na sztandar, że będą dobrymi Polakami i dobrymi uczniami.

  Czytaj więcej...

 

 

Od dziesięciu lat pod skrzydłami Orła Białego

Do tego wyjątkowego dnia przygotowywaliśmy się wszyscy bardzo starannie. Dzięki temu w piątek, 27 listopada 2015 r. godnie uczciliśmy 10-tą rocznicę nadania szkole imienia Orła Białego i wręczenia sztandaru. Była to także doskonała okazja do złożenia uroczystego ślubowania przez uczniów klas pierwszych.

  Czytaj więcej...
 
 

Ślubowanie i Dzień Patrona za nami

Zgodnie z tradycją naszej szkoły uczniowie pierwszej klasy gimnazjum złożyli uroczyste ślubowanie podczas Dnia Patrona, który obchodziliśmy w piątek, 14 listopada 2014 r. Program artystyczny powstały wysiłkiem kilkudziesięciu osób dostarczył wszystkim głębokich przeżyć.

  Czytaj więcej...

 

 

Kolejne Święto Patrona za nami

 Wyjątkowy nastrój towarzyszył tegorocznym obchodom Święta Patrona naszej szkoły. W piątek, 8 listopada 2013 r. od rana uczestniczyliśmy w mszy św., następnie spotkaliśmy się na sali gimnastycznej, by wspólnie obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów. Punktem kulminacyjnym było wieczorne spotkanie, podczas którego odbyło się m.in. uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych gimnazjum.

  Czytaj więcej...
 

 

 

Radośnie o niepodległości... czyli Święto Patrona 2012

 Nieco radośniejszy niż zwykle przebieg miało tegoroczne Święto Patrona naszej szkoły, jak i wpisane w nie obchody kolejnej, tym razem już 94. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Mottem święta było zdanie: ,,To, co przeżyło jedno pokolenie, drugie przerabia w sercu i pamięci’’.

  Czytaj więcej...

 

 

 

Święto Patrona - 2011 rok

 

Kolejny Dzień Patrona – jedno z najważniejszych świąt obchodzonych w naszej szkole – przeszedł do historii. Gwoździem programu uroczystości, które odbyły się w poniedziałek, 14 listopada, był występ naszej utalentowanej młodzieży.

  Czytaj więcej...
 
 
 
 
Święto Patrona - 2010 rok
 

Dokładnie 10 listopada 2010 r. minęło pięć lat od nadania naszej szkole imienia Orła Białego. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku w przeddzień Święta Niepodległości obchodzimy uroczyście Dzień Patrona. Święto jak co roku miało wyjątkową oprawę.

  Czytaj więcej...
 
 
 
Święto Patrona - 2009 rok 

Po raz czwarty w naszej szkole uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona przypadający w przeddzień Święta Niepodległości. Tego dnia uczniowie pierwszych klas gimnazjum złożyli także ślubowanie na sztandar szkoły.

  Czytaj więcej...

 

 

Święto Patrona - 2008 rok - zdjęcia

Oklaskami na stojąco został przyjęty program artystyczny przygotowany z okazji 90-tej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości oraz Dnia Patrona naszej szkoły. Podczas uroczystości dokonano także m.in. oficjalnego otwarcia nowego skrzydła budynku szkoły.

  Czytaj więcej...

 

 

 Święto Patrona - 2007rok - zdjęcia

 

   
9 listopada 2007r w naszej szkole odbyło się tradycyjne Święto Patrona połączone z obchodami Święta Niepodległości oraz przypadającą w tym roku 10. rocznicą oddania do użytku nowego budynku szkoły.
 

 

 

Święto Patrona 2006r - zdjęcia

 

 

 

  Search   

   Dziennik elektroniczny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

Bajki bez barier


   e-biblioteka

 

 

 

    

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Dziennik elektroniczny

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

       

 

 

Bajki bez barier


   e-biblioteka